Цікаве про комп'ютери:
Перший комп'ютер у світі, був створений ще 1945-го року в Америці. Це був навіть не комп'ютер у нашому нинішньому розумінні – це, швидше, був калькулятор, якщо перекласти на сучасну мову. Проте це була перша обчислювальна машина, і її вага становила трохи більше 30 тонн.
Слово "комп'ютер" взято з латинської мови і означає "рахувати".
У 1956 році був створений перший жорсткий диск з пам'яттю цілих 5 МБ. За сучасними мірками цієї пам'яті іноді не вистачає для однієї фотографії, проте це був прорив. Розміри такого hard-диску були наступними: ширина — 1.5 м, висота — 1.7 м, товщина — 0.74 м.
Пізніше, в 1980-му році, був створений перший жорсткий диск вже на 1 Гб. Його вага становила, увага, трохи більше 250 кг, а вартість сягала 40 тис. американських доларів.
Створення комп'ютерної миші датується 1964 роком. З себе вона являла собою дерев'яну коробку, зроблену руками. Усередині неї розташовувалися два коліщатка і кнопка.
Перший персональний ноутбук, схожий на сучасний, був створений у 1982-му році.
Найпотужніший "комп'ютер" у світі на даний момент – це людський мозок. Він здатний "виконувати" 38 трлн операцій на секунду, а середній "обсяг пам'яті" дорівнює 3581 ТБ. Жоден з наявних комп'ютерів не можна порівняти з параметрами людського мозку.
Однак люди поки що не здатні використати власний потенціал.
Приблизно 20% всіх комп'ютерів у світі вироблено китайською компанією Lenovo. Вона працює з 1984 року. Це найбільший виробник ПК на сьогоднішній день.
Сучасна розкладка клавіатури QWERTY використовується на 98.1% всіх комп'ютерів у світі. Ця розкладка була придумана ще 1868 року для друкарських машинок.
Будь-який комп'ютер насправді не такий розумний, як здається. Наприклад, він не розуміє жодної мови програмування, які знаєте ви. Будь-яка програма будь-якою мовою спеціально для комп'ютера компілюється в найпростішу «машинну» мову двійкової системи, де є тільки 1 і 0.
Засновник Windows Білл Гейтс спочатку працював у компанії Apple Стіва Джобса. І в 1985 році створив першу Windows, яка на даний момент є найпопулярнішою операційною системою. Друга за популярністю - MacOS. Вони разом контролюють майже 96% ринку у всьому світі.
Найпершим комп'ютерним багом (помилка в програмі) вважається неполадка в ПЗ Гарвардського університету. Це був 1947-й рік, і комп'ютер дійсно дав збій через невеликого жука, що в перекладі англійською буде «bug». З того часу це поняття так і закріпилося за неполадками в роботі програм.
Приблизно 80% комп'ютерної пошти e-mail потрапляє щодня до СПАМу.
У світі є люди, які бояться комп'ютерів і всього, що з ними пов'язано.
Реальних паперових грошей у світі лише близько 9% від загального фінансового обсягу. Всі інші гроші зберігаються в той чи інший спосіб на комп'ютерах.
Перша згадка символу @ ніяк не пов'язана з комп'ютерами - раніше він позначав "вага" і йому вже більше 500 років.
За епоху розвитку комп'ютерної промисловості відбувалося багато цікавого.
Найчастіше цікаві факти про комп'ютери виникають через технічні можливості минулого часу.
Можна припускати, що наші нащадки теж будуть дивуватися з можливостей наших ПК.
Можливості наших ПК здаватимуться смішними в порівнянні з комп'ютерами майбутнього, хоча нам здаються дуже крутими.